К основному контенту

Uue meedia mõju (3. nädal)

Uus meedia võttis üle inimesi ja kogu maailma. Telerit enam ei vaadetakse, ja kõige nooremad juba ei tea mis raadio on. Ajakirjandus kolis netti ning paberil infoallikaid ei ole enam vaja. Esmapilgul tundub et vana meedia on peaaegu surnud, aga mulle tundub et see on lihtsalt arenenud ja saanud oma uue vormi. Uued tehnoloogiad on kasutuses, inimesed ja kogu maailmavaade muutuvad pidevalt, ning samuti peavad ka kõik meie elu küljed. 

See arendamine mõjus positiivselt õkoloogiale. Vähem füüsilisi infoallikaid = vähem materjale kulutatud nende tootmisele. Ka informatsiooni saadavus on imelisel tasemel. Et leida mis iganes artikli, videot või audiofaili, piisab vaid paar kliki. See pluss toob endaga kaasa ka väga suure miinuse, milleks on üleliigne info kogus. Tihti on raske aru saada kas see, mida me vaatame, kuulame või loeme on tõene või petlik. Eelmistel aastatel palju tähelepanu saadud teema on just "fake news". Tuleb alati mõelda kriitiliselt Internetis surfades.

Võib olla paar aasta möödudes infotehnoloogiad ja meedia arenevad veelgi 
rohkem, ja värskeid uudiseid me saame mitte postkasti või news feedi, 
vaid kohe aju sisse. Varsti näeme!


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Kasutatavus veebis (12. nädal)

Veebis on kindlasti palju nii hea, kui ka paraku halva kasutatavuse näideid.  Üks suurepärase kasutatavusega leht on minu jaoks Spotify . Õpimine kuidas seda kasutada võtab vaid paar minutit. Isegi kui teed pausi kasutuses, switchid mõneks ajaks kas Apple Music või Tidal peale, kui tuled tagasi - kohe mäletad kuidas kasutada, nii et meeldejäävusega on samuti kõik korras. Et lisada laulu "lemmikutesse", on vaja teha vaid ühe kliki, samuti kõik kasutaja playlistid on ühes kohas, nii et võib öelda et Spotify on tõhus. Rahulolu Spotifyga on ka kõrge - see on juba kaua olnud esimene ja populaarseim teiste streaming rakenduste seos.  Üks halvemaid näideid on Aliexpress . Alustades sellest et kogu leht näeb kohutavalt välja. Muidugi leida sõna Search pole raske, aga et leida just seda toodet mida vaja on, on raskem, kuna erineva kolu on seal liiga palju. Tootekategooriaid on tuhat ja üks. Orienteeruda ja jätta meelde kus on sulle vajalik tootekategooria on keeruline. Minul isiklikul

Arendus- ja ärimudelid (11. nädal)

Arendusmudel Red Hat pärineb Ameerikast ja tegeleb tarkvara arendusega Linux ning Fedora baasil. Praegu IBM omandab Red Hati. Arendus toimub agilise mudeli järgi, kasutatakse open source-i, ning soovitatav tulemus on saadud palju palju inimeste panusega. Red Hati lehel on ka mainitud küberkaitse. Sest et arendusega tegelevad paljud inimesed, võimalus märkata ja parandada vigu ja vältida probleeme kaitsega suureneb.  Ärimudel Nagu oli ka selle nädala teema Wikis kirjutatud, Red Hat pakkub  t ervikliku tugisüsteemi kindla kaubamärgi all. Red  Hati tarkvara ostja saab ligipääsu nende toetusmehhanismile ja valmis tarkvara müümise asemel, Red Hat kogub kasutajate panuseid projektisse ja müüb valmis toodet enda nime all. Red Hat samuti pakub tasulisi koolitusi enda tarkvara kasutajatele, et nad võiksid kasutada seda ise.

Teistmoodi IT (13. nädal)

iPhone kasutajana on ikka asju ja funktsioone millest ma ei teadnud varem, kuna minul ei olnud vajadust nende jaoks.  Üks neist on näiteks VoiceOver. VoiceOver on ekraanilugeja, mis kirjeldab täpselt, mis toimub Apple seadme ekraanil. Tehnoloogia on kasutatud iPhone'is, iPadis, Macis, Apple Watchis, Apple TV-s või iPod touchis, nii et on lihtsam navigeerida kuulates. VoiceOver abiga saab uurida üksikasju piltidel olevate inimeste, teksti, tabeliandmete ja muude objektide kohta. VoiceOver võib kirjeldada ka inimese asukohta piltidel olevate objektide suhtes. VoiceOveri toimingud sünkroonitakse automaatselt kõigis seadmetes ja selle helitugevus reguleeritakse rääkimise ajal. Veel üheks eeliseks on see et kui lülitatakse taskulambi kogemata sisse, annab uus hoiatus teada, et see on sisse lülitatud. Selle nädala postituse kirjutamisel proovisin ka ise seda kasutada. See oli uus ja tundus alguses ebamugav, aga kui harjud sellega, olen kindel et aitab oma seadme kasutamisel. Nii Apple, k